Showlist Austin logo

Fun Fun Fun Fest ad


Audio Tech Austin ad


Austin Simply Fit ad


Spiderhouse

Super Secret Records

Austin Uncharted

Safehouse Sessions

Microsessions

Discover Bands Playing in Austin
this weekend with the playlist below:

Ride Austin

Beerland

Birds Barbershop

Copeland Guitars

  • Thu. 05/01

    • W-S Burn at End of an Ear (6pm, free)
    • M.I.A., Holy Fuck at La Zona Rosa
    • The Black, The Lonely H, Lomita, Leatherbag at Emo's
    • KVRX Space Prom with School Police, Reverse X-Rays, DJ Kevin Adickes (of Moth!Fight!), RecordBreakers at the Parish (8pm, $5)
    • Mr. Lewis & the Funeral Five, The Skeletons, The McMercy Family at Beerland
    • Gabhar, Limiter, Awen at Elysium
    • Under The Gun, Barbie and the Hookers, Hazard of the Industry, Expiration Unknown at Red 7
    • Unnamed Project for Revenge, 8 Ball Down at Rock City Icehouse (6406 N. IH-35 suite 1100, in the Lincoln Village Shopping Center)
    • Hatch, Pterodactyl at Flamingo Cantina
    • Thunderosa, Sabbath Crow, Bound, Whore of Babylon at Room 710
    • Phoenix Down, Twanguero (CD release), Juan Hitter at the Hole in the Wall
    • The Schoolyards, Charlie Hurtin, Chinga Bueno at Headhunters
  • Fri. 05/02

    • Golden Boys, The Old Haunts, Daniel Francis Doyle, Yellow Fever, Dikes of Holland at Beerland
    • The Strange Boys, Hacienda, Gospel Truth at the United States Art Authority (510 W. 29th St.)
    • Tapes N Tapes, White Denim at Antones
    • Atmosphere, Abstract Rude DJ Rare Groove at Emo's (outside stage)
    • Hello Lovers (record release), Amy Annelle, Fiction, Silky at Emo's (inside stage)
    • Ghost of the Russian Empire (CD release), She Sir, The Shake Em Ups at Emo's Lounge (late show)
    • The Paul Green School of Rock at Emo's Lounge (early show, 7-9pm)
    • Urban Sprawl, Slowly Truth Dies, Blank Generation at the Broken Neck
    • The Lemurs, Those Peabodys at the Beauty Bar
    • Soundcheck Magazine Spring Showcase with Brother Will & Friends (of Brothers & Sisters), Micah P. Hinson, Toppie Haynes, Chris Brecht at Buffalo Billiards (201 E. 6th St., doors at 9pm, $10, 21+)
    • Klub Sin Psycho First Friday with Pickled Punks, The Skeletons, DJ Destin at Red 7
    • The Raconteurs, Birds of Avalon at Stubb's
    • 4th annual Tiny Brigades art show opening party with Dromez, Eric Ragsdale, Gary Barftits, Amanda Jones, Lu-lu Laroy, many more, all very short sets at the Opera House (2209 K South 1st St., behind End of an Ear, 7-10pm)
    • M.O.D., Disfigured, Duke Barry Whitesnake at Headhunters
    • Maneja Beto, Mice and Rifles, Corto Maltese, DJ Manolo Black at the Mohawk
    • New Disaster, Adrenaline Factor, Drifter, Straight Fork, Doug Morrison at Room 710
    • Radioland Murders, The Anchor, Monuments, Code Named Code at the Hole in the Wall
    • Ex-Voto, Lust Murder Box, Opulent at Elysium
    • The Boxing Lesson, The Unbearables, Mt. Righteous, Alexander's Dark Band at Club Deville
    • Mira Loma, Dignan, Davy Knows at the Parlor
    • Alpha Rev, Johnny Goudie & the Little Champions, Deadbeat Darling, Deep Ella at the Parish
    • Mostly Dead, Fatback Circus, Every Other Fate at Trophy's
    • Inner Visions, DJ Boris at Flamingo Cantina
    • Bound, Devola, Ya Yo at Rock City Icehouse (6406 N. IH-35 suite 1100, in the Lincoln Village Shopping Center)
    • Heartbreak in Action, The Skinny, Disconnected, The Blind Pets, Last Ride In at the Red Eyed Fly
    • Karaoke Apocalypse at the Scoot Inn
    • John Waite at the Cactus Cafe (two shows, 7:30 and 10pm)
  • Sat. 05/03

    • Ghost of the Russian Empire (CD release) at End of an Ear (6pm, free)
    • Atmosphere, Abstract Rude DJ Rare Groove at Emo's (outside stage)
    • The Blue Four (ex-Sound Team), Pink Nasty at Emo's (inside stage)
    • Midgetmen (CD release), Peel, The Georgian Company, Calm Blue Sea at Emo's Lounge (late show)
    • Paul Green School of Rock at Emo's Lounge (early show, 7-9pm)
    • ***cancelled*** Meat Beat Manifesto, Raz Mesinai's Badawi at Club Deville
    • Bleed the Sky, Course of Ruin, Negative 263, Rend, Sons of Oblivion at Red 7 (inside stage)
    • Vatos Locos, Rogers Porn Collection, Flamin' Hellcats, Ese, Micah Omega at Red 7 (outside stage)
    • Knives Exchanging Hands, The Cast Pattern, Set Aflame, Testimony of the Fallen at Red 7 (early show, 5pm)
    • Toneburst 7 with Rick Reed, Brent Fariss, James Eck Ripple, Jacob Green/Josh Ronsen, Bright Duplex, Dromez, Steve Marsh, Naught for 3 at the Salvage Vanguard Theater (2803 Manor Rd., 8pm)
    • Car Stereo (Wars), Pataphysics, When Dinosaurs Ruled the Earth at the Beauty Bar
    • Lick Lick, Foot Patrol, Invincible Czars at the Scoot Inn
    • Scrabble Robot, The Pepperonis, Deadly Companions at the Parlor
    • Benefit for the SIMS Foundation
      • The Dirty Hearts (1am), Elvis (midnight), Country Willie and the Cosmic Debris (11pm), Magically Delicious Smoking Skunk Monkey (10pm) at Black and Tan/Orchid (405 E. 7th St., inside stage)
      • Low Line Caller (12:30am), Hollywood Gossip (11:30pm), Rabbit Fist (10:30pm), Reverse X-Rays (9:30pm) at Black and Tan/Orchid (405 E. 7th St., outside stage, $8)

    • Students Against Cruelty to Animals presents a benefit for Town Lake Animal Shelter with Follow That Bird, Facing Fiasco, Prayer for Animals, Trains to Holland, Kid on Holiday, more TBA at the Texas Union (UT campus, starts at 8pm, $7)
    • Michale Graves (acoustic), Hotrod Hillbillies, Sober Daze at the Hole in the Wall
    • Luna Fest ATX with Single Frame, Crash Gallery, NanoSmash, Hipnautica, Fiction, Supa Phat, Beta Valentine, Fresh Millions, Canartic, Chartreuse, Sir Nasty DJ, Oak is Keeping, Omerta Ignored, Animal Sounds, The Randy Tate Special, Heart Break in Action, more at the United States Art Authority (510 W. 29th St., 11am-2am, also artists, fashion, cabaret)
    • The Raconteurs, Birds of Avalon at Stubb's
    • Flametrick Subs, Teenage Bees at Beerland
    • Invisible Children benefit show with Lemurs, Frontier Brothers, Built By Snow at the Mohawk
    • Blackholicus, Bloodshot Pyramid, Perfect Pants at Trophy's
    • TurboJugend Vendettas Party with Amplified Heat, Gentlemen's Social Club, Marshall Dylan at Room 710
    • Congratulations, Gobi, ATX Funktronica at Flamingo Cantina
    • Working Class Clothing Showcase with Grinding Wheels, Hit by a Car, Reagan Era, Sore Losers, Devious Public at Headhunters
    • Elixer, Van Wilks, Kritikill at Rock City Icehouse (6406 N. IH-35 suite 1100, in the Lincoln Village Shopping Center)
    • Mike Truth and the Replacement Killers, One-Eyed Doll, The Meteor Street Massive, Vegas Window, Louder Than Lunacy at the Red Eyed Fly
    • The Pecan Street Festival with Ume, Daniel Francis Doyle, Awesome Cool Dudes, The Easies, The Bill Jefferys, Attack Formation, Peel, Aliens, Ars Supernova, Jolly Garogers, The Boxing Lesson, Grupo Fantasma, The Lemurs, Sunset, many more on 6th Street (11am-10pm)
  • Sun. 05/04

    • 7 Inch Stitch at End of an Ear (5pm, free)
    • Paul-a-palooza, a benefit for Paul Holman with Cedar Fever, Pong, Pocket FishRmen, Tumbleweed Racer, Foot Foot, Odyssey (Journey cover band) at the Scoot Inn (2-10pm, $10)
    • Atomic Honky Tonk with Mallory Valentine, Horse Opera, Robert J. Banta at Beerland
    • Brothers O'Hair at the Mohawk
    • Texas Rollergirls bout with The Hoodrats, The Chumps, DJ El Jefe at Playland Skate Center (8822 McCann - Burnet & 183, doors at 6:30pm, $12 advance, $15 at the door)
    • Jane Bond, Shawn Nelson, No Show Ponies at the Hole in the Wall
    • The Dialtones (8pm), The Squirrels (5:30pm) at the Parlor
    • Nova Kota, One Minute Halo at Headhunters
    • The Pecan Street Festival with Noise Revival Orchestra, The Mediums, Rod Moag, Texas Sapphires, Moonhangers, many more on 6th Street (11am-8pm)
    • Diseased Pigeons, Los Hispanos UK, The Little Morts, Spoiled Royals at the Red Eyed Fly





  • Mon. 05/05

    • The Breeders, Colour Revolt at Emo's
    • The Harlequins, Danny Malone, Focus Group, Bourbon Legend at the Hole in the Wall
    • Soundcheck magazine Residency Party with Giant Hornets from Japan, Before Dawn, Fresh Millions at the Beauty Bar
    • Beautiful Mistakes, Just Buggin', Drider, Green Shoe Polish at the Red Eyed Fly
    • Underwater Sleep Project at the Carousel Lounge
    • Robert Elis at the Parlor
    • Rock and Roll Karaoke at Beerland
    • Heart & Soul Sound System at Room 710
  • Tue. 05/06

    • The Carrots, Strange Boys, Follow That Bird!, Bear Claw at Beerland
    • Interstates, Foxhole, Secret Sideshow, Paperwork at the Mohawk
    • Dans Da Lune, HMS Foolhardy, Vinyl Dharma at the Beauty Bar
    • Invincible Czars (8pm) at Room 710
    • The Bread, Clyde & Clem\u2019s Whiskey Business, Roger Wallace at the Hole in the Wall
    • Barebones Orchestra, The Lovers at the Parlor
    • Tattooed Millionaires, Sybilla, Voice of Glass at Headhunters
    • Devour the World, Ted Hadji & Wholly Rollers, Knights, Whiskey Tango at the Red Eyed Fly
  • Wed. 05/07

    • Stars of the Lid, Luke Savisky, Christopher Willits at the Alamo Drafthouse - Ritz Theater (downtown, 320 E 6th St.)
    • Someone Still Loves You Boris Yeltsin, Port O'Brien, Loxsly at the Mohawk
    • Ladyfingers, The Archibalds, Cellar Door at Beerland
    • Church of the Friendly Ghost presents The Dead Science, Weird Weeds, Baby Robots at the Salvage Vanguard Theater (2803 Manor Rd., 8:30pm, $5)
    • 101X Homegrown Live No Control Edition with Beyond Gods and Empires, Demonio, RiseThyRuin at Red 7
    • My Fascist Pussy, Jerry Signfeldz Atropheed Sac, Brash Boys at Chain Drive (504 Willow St., free)
    • Dr. Zoom, Real Book Fake Book, Red Line Riot at Room 710
    • The Tangle, Silent Land Time Machine at the Parlor
    • Follow That Bird!, Kentucky Nightmare, The Evildoers, Zlam Dunk at the Red Eyed Fly
    • Tribal Nation, The Raspas at Flamingo Cantina
    • Lonesome Heroes, Aimee Bobruk, Tom VandenAvond, Jim Trainer at the Hole in the Wall
    • Devour the World, Bazooka Jill at Headhunters
  • Thu. 05/08

    • Fy Fan (Sweden), Sacred Shock, Deskonocidos, Laughin' Dogs at Trailer Space (1401-A Rosewood Ave.)
    • We March, The Teeners, Blood Royale at Beerland
    • Torche, Stinking Lizaveta, Canyon of the Skull at Emo's (inside stage)
    • The Paper South, The Nasty Rumors at Emo's Lounge
    • The Cabaret, Homefront (MA), Fire From The Gods, In Company of Wolves at Red 7
    • Leatherbag (CD release), Gary Newcomb, Summer Wardrobe at the Mohawk
    • Heist at Hand, DJ Ian Orth at the Beauty Bar
    • Shinyribs, Jon Langford at the Continental Club
    • DAM, Mohammed Al-Farra from PR, South Bound, Dread Scott, DJ Rhyme at the Scoot Inn (starts at 7pm)
    • Papa's Music Juice, Taco Leg, Puff Puff and the Receivers at the Carousel Lounge
    • 20 Eyes (Misfits cover band), Shiner Threat at the Parlor
    • The Couch, Mira Loma, Davy Knows Best at Trophy's
    • Critical Assembly, Dirt Leg Barrio at Room 710
    • The Murdocks, Model United Nations, Lalaland, Falcon Buddies at Antones
    • Tom Schraeder, Dana Falconberry, Danny Malone at Stubb's
    • Chris Brecht, Ricky Stein, The Century, Graham Weber at the Hole in the Wall
    • Language Room, Oak is Keeping, Bankrupt & the Borrowers at Flamingo Cantina
    • Superposition, The Bricks ATX, Train Woodburns at Headhunters
    • Wild Side (Motley Crue tribute band), Drifter (Iron Maiden tribute band), Stil Sic at Rock City Icehouse (6406 N. IH-35 suite 1100, in the Lincoln Village Shopping Center)
    • Johnny Utah, Balance Act, Country Willie & the Cosmic Debris, Action Figure Love Story at the Red Eyed Fly
  • Fri. 05/09

    • Thrones, Tia Carrera, The Roller, Expensive Shit at Emo's
    • Attack Formation, Transmography, The Snake Trap, Cry Blood Apache at the Hole in the Wall
    • David Dondero, The Unfortunate Heads at the Mohawk
    • The Diagonals, Shapes Have Fangs, Harlem, Pillow Queens, Wine and Revolution at Beerland
    • Lance Bradley art installation with Pong, Super Sonic Uke, Matt the Electrician at the Parish
    • Crash Gallery, Prom Nite, L.A.X., Taunto at the Scoot Inn
    • Sounds Under Radio, Ars Supernova, Jets Under Fire at Stubb's
    • Oko Jumu with Bulbs, Scott Stark, Tom Grzinich at Ballet Austin (501 W. 3rd St., 9pm, $6)
    • Happy Panjoma, Dubnautica, In-Fin It at Elysium
    • Zeale 32, Phranchyze, DJ Shoestrings at Flamingo Cantina
    • Church of the Friendly Ghost presents Terrastock TEA Party with Attic Ted, Aunt's Analog, Spagirus, X=X, Abigail und hansel, Thomas Fang, films by David Demaris at the Salvage Vanguard Theater (2803 Manor Rd., starts at 7pm, benefit for the Terrastock 7 Festival in Louisvile, KY, June 19-22)
    • Texas Metal Alliance, War Within, Indisgust, Dead Earth Politics, Southern Front at Red 7 (inside stage)
    • The Dickens, The Hoodrats at the Parlor
    • DJ Melee, Prince Klassen at the Beauty Bar
    • Me vs. Everybody, 13th Victim, Sore Losers, Hit by a Car at Red 7 (outside stage)
    • Grand Champeen, Ripe, Nagel at Room 710
    • Mr. Lewis & the Funeral Five, Little Mikey & the Soda Jerks at Trophy's
    • Sunglasses & Mushrooms, Indofin, Nematoads at Headhunters
    • Exit the Sun, Deejer, Love Hate Love at Rock City Icehouse (6406 N. IH-35 suite 1100, in the Lincoln Village Shopping Center)
    • Ember, Snakeskin Prison, Slickfist, Deserts of Mars, Axle Wolf at the Red Eyed Fly
  • Sat. 05/10

    • Potential Johns, Party Garbage, Brickfight, Teeners, Sex Advice at Beerland
    • Langhorne Slim, Nic Armstrong, Amy Levere at the Mohawk
    • Sweet & Tender Hooligans (Morrissey/Smiths tribute) at Club Deville
    • Supersuckers, Last Vegas at the Parish
    • Haunting Oboe Music, Red Leaves (CD release), Cry Blood Apache, Monster Sleeps Quiet at Emo's (inside stage)
    • The Banner Year, Tungsten Coil, She Craves, Forever Falls, The Vehicle Reason at Emo's Lounge
    • The Whigs, What Made Milwaukee Famous, The Dead Trees, Dead Black Hearts at Antones
    • The Drunks, Grinding Wheels, Bad Rackets, Jo Hell & the Red Roosters at Room 710
    • The Strange Attractors, Faceless Werewolves, Skiesfalling at Lambert's (401 W. 2nd St., 10:30pm)
    • Chris Boehk, Little Bicycles, Matches for Memories at the Hole in the Wall
    • Benefit for AIDS Services of Austin with Jackie Beat at the United States Art Authority (510 W. 29th St., 8pm)
    • Church of the Friendly Ghost presents Terrastock TEA Party with Dromez, Shawn McMillen, Book of Shadows, Rotten Piece, Visitor Q, Rick Reed, Spelunker (Steve Marsh), Loren Dent, Noisettes, Plutonium Farmers, Bright Duplex, DJ Blip, visuals by Paul Baker at the Salvage Vanguard Theater (2803 Manor Rd., starts at 2pm, benefit for the Terrastock 7 Festival in Louisvile, KY, June 19-22)
    • Arsonists Get All the Girls, Cast Pattern, Southern Hostility at Red 7 (early show, 5pm)
    • Saturday Night Shockers, Summer of Blood, Belgraves at Red 7 (outside stage)
    • Knux, DJ Mel at the Beauty Bar
    • Nike Dillon's Go Go Jungle, Hairy Apes BMX, Kanko at Flamingo Cantina
    • The Hard Lessons, They Were Stars, The Story Of at Stubb's
    • Lonesome Heroes (CD release), Li'l Cap'n Travis at the Scoot Inn
    • Shandon Sahm, Secular End, Shotgun Hustler at Trophy's
    • Head Panic, Animale, General Bastard, Ill Spent Youth, Box Spring Hogs at Headhunters
    • Dorkstar at Rock City Icehouse (6406 N. IH-35 suite 1100, in the Lincoln Village Shopping Center)
    • Distant Lights (CD release), Pandemic, Naked Empire, Black Tie Dynasty, Memorial Stadium at the Red Eyed Fly
  • Sun. 05/11

    • Pennywise, Strung Out, Authority Zero at Emo's (outside stage)
    • Carney, The Brakes at Emo's (inside stage)
    • Wilco at Stubb's
    • Ecstatic Sunshine, Cex, Many Birthdays at the Mohawk
    • Church of the Friendly Ghost presents Terrastock TEA Party with Language of Light, Douglas Ferguson, Jacob Green, Ralph White, 7 Inch Stitch, Venison Whirled, Brekekekexkoaxkoax, David Demaris, Thee Spaceinvader Orchestra, The Ghost and Swift Moths, visuals by Paul Baker at the Salvage Vanguard Theater (2803 Manor Rd., starts at 3pm, benefit for the Terrastock 7 Festival in Louisvile, KY, June 19-22)
    • Australian Cattle God Records Nightwith Deuce Coupe at Beerland
    • Smokin' Toads, Trashy & the Kid, Country Willie & the Cosmic Debris, The Whoremoans at Room 710
    • Second Sunday Sock Hop at the Scoot Inn
    • Bryce Clifford, Grub Dog & The Modestos, Pete Mcpherson & The Luddites, The Johns at the Hole in the Wall
    • A Corpse Vanishes, Heather Go Psycho, Six7Teen, A Bad Idea at the Red Eyed Fly
    • Rogue River String Band, Program at the Parlor





  • Mon. 05/12
  • Tue. 05/13

    • Mutators, Modern Creatures, Total Abuse at Beerland
    • El Charco, Action Figure Love Story, Amanda Lepre at Room 710
    • Bad People, Little Gentlemen at the Beauty Bar
    • The Bread, Clyde & Clem\u2019s Whiskey Business, Roger Wallace at the Hole in the Wall
    • Only In Vowels, Wildcat Revival, Telephone Telegraph, Nude L.N. at Headhunters
    • Modern Day Escape at the Red Eyed Fly
    • Girls With Vices at the Parlor
  • Wed. 05/14

    • Automusik, Mistress Stephanie and her Melodic Cat, Luna Tart at Chain Drive (504 Willow St., free)
    • 101X Homegrown Live with The Noise Revival Orchestra, The Story Of, Fiction at Emo's Lounge
    • Gorch Fock, Dumb, Seven Black Tornadoes at Room 710
    • iKiLLCaRS, Elvis!, Swan Lake at the Mohawk
    • Prayer for Animals, Tighten Up DJs at the Beauty Bar
    • Northern State, American Princes at Stubb's
    • Bankrupt and the Borrowers, Blind Puppies at Trophy's
    • Dubconscious at Flamingo Cantina
    • Lonesome Heroes, Chuck Fleming, The Archibalds, Down Here Band at the Hole in the Wall
    • Uncle Dan, Exit Wonderworld at Headhunters
    • Twin Lights, The Joy Bus, Five and Dime Ship at the Red Eyed Fly
  • Thu. 05/15

    • Chaos in Tejas with Hard Skin (England), Fy Fan (Sweden), World Burns to Death, Under Pressure (Canada), No Fucker, Iron Age at Emo's (inside stage)
    • Roky Erickson & the Explosives, The Strange Boys, Pink Reason, Amplified Heat at Emo's (outside stage)
    • Mr. Lewis & the Funeral Five, Mr. and Mrs. Mays, Single Frame at Emo's Lounge
    • Cave Singers, Dark Meat, Quiet Hooves at the Mohawk
    • The Watsloves (featuring DM Bob), John Schooley and his One Man Band at Beerland
    • Daniel Francis Doyle, The Numerators, Go to Hell (Lubbock) at the Parlor
    • The Black at Lambert's (401 W. 2nd St., 10:30pm)
    • David Israel and the Platelets, Dana Falconberry, Brown Bird (Maine), Real Live Tigers at the Opera House
    • Lions of Tsavo, The Dead See, Javelina (Philly), Baron Grod, Firehorse at Red 7
    • Church of the Friendly Ghost presents Cirf Hashins, Bee Vs. Moth, The Gary B Band at the Salvage Vanguard Theater (8pm, $5)
    • Jupiter One, DJ Scorpio at the Beauty Bar
    • Hoodrats, Sick's Pack, Those Bottomfeeders, Voidland at Room 710
    • Chris Brecht, Lomita, Nick Beaudoing (NY) at the Hole in the Wall
    • ZZ Top at the Backyard
    • She Wants Revenge, Be Your Own Pet, The Virgins, Switches at Stubb's
    • Sober Daze, Slumlords, Bad People, Der Todeskings at Trophy's
    • Redline Riot, Left Out, Amber Lucille at Headhunters
    • Andy MacIntyre and the Primal Groove, White Knuckle Drivers, Sellis, The Loose Grip at Rock City Icehouse
    • Blunt Force, Monument to No One, Bad Day Motorcade, Salmonella Rex at the Red Eyed Fly
  • Fri. 05/16

    • Chaos in Tejas with Dillinger Four, Leatherface (England), The Marked Men, Straight Jacket Nation (Australia), Iron Lung, Hatred Surge, Brain Handle, Sacred Shock at Emo's
    • Heroine Shieks, We'll Go Machete, Camp X-Ray at Emo's (inside stage)
    • L.A.X., Yadira Brown, Blacklisted Individuals, Betaplayer, The Bastards, DJ Orion at Emo's Lounge
    • KOOP Radio Pop Prom with Shapes Have Fangs, BASIC, The Always Already at Club Deville
    • The Phenomenauts, The AKAs, Maldoids at Red 7 (outside stage)
    • The Liars at Red 7 (inside stage)
    • Silver Lions 20/20, The Wednesdays, Broken Gold at Beerland
    • Peel, Monkey Town, Gangsta Royalty, Prince Klassen at the Beauty Bar
    • Patsy, the Carnys, Coma in Algiers at the Hole in the Wall
    • Texas Rockabilly Revival with The Rockats, Guana Batz, Legendary Shack Shakers, Koffin Kats, Briggitte Handley at Stubb's
    • The Mediums, Infinite Partials at Lambert's (401 W. 2nd St., 10:30pm)
    • Old 97's at Waterloo Records (5pm, free instore)
    • Mindless Self Indulgence, The Birthday Massacre, Combichrist at La Zona Rosa
    • Tribute to the Cure with Rescue Mission, Seaholm Electric, Christian Hicks at Elysium
    • Opposite Day, Muchos Backflips, Cracker Creeptacular, Sick's Pack at Room 710
    • The Jungle Rockers, PJ and the Bear, The Naysays at Trophy's
    • Sabbath Crow, World's Most Dangerous, Bridgette Handly at Headhunters
    • For Sake of the Ruins, Cobretti, The Homicides, A Silent Heart, Thieves and Saints at the Red Eyed Fly
    • Dirt Leg Barrio, Thunderosa, Bionic Gorilla Project at Rock City Icehouse (late show)
    • Paul Green School of Rock at Rock City Icehouse (early show)
  • Sat. 05/17

    • Chaos in Tejas with Los Crudos (one and only reunion show), Crude (Japan, only US show), Tragedy, Inmates, Invasion (Spain), Repercussions, Deskonocidosat Emo's
    • New Bomb Turks, Quadrajets, Space Cookie at Emo's
    • Magnet School, The Crash That Took Me at Emo's Lounge
    • Social Circkle at Beerland (early show, 3pm)
    • Japanther, The Pharmacy, Vivian Girls, MVSCLZ at Red 7 (outside stage)
    • Nashville Pussy, Scott Biram, Scorpion Child, Joe Buck Yourself at Red 7 (inside stage)
    • Furthest From The Star, In Situ Sound, District of Evolution (CA) at Red 7 (early show, 5pm)
    • Open Casket, The Malpractice at the Parlor
    • Pink Nasty, Golden Brown, Frank Smith at the Mohawk
    • Swoll with DJ Mel, Cosmo Baker, DJ Klever at the Beauty Bar
    • Basic, Diagonals, Baby Robots, Many Birthdays at Lambert's (401 W. 2nd St., 10:30pm)
    • Dixie Witch, SuperHeavy GoatAss, Split Hoof, Maneaters of Tsavo, Tia Carrera at Room 710
    • The Fever Dreams at the Hole in the Wall
    • Texas Rockabilly Revival with Reverend Horton Heat, Unknown Hinson, Lee Rocker, Lonesome Spurs at Stubb's
    • Physics of Meaning, The Blind Pets, Code Named Code at Trophy's
    • Mr. Brown & Dub Kids, Cyril Neville at Flamingo Cantina
    • Erin Ivey, John Pointer at the Parish
    • Bus Stop Stallions, Sunshine Helicopters at Headhunters
    • Lug, Scraps of Life, Vice, By a Long Shot, Diminisher at the Red Eyed Fly
    • Second to Last, Joker, Johnny Solinger at Rock City Icehouse (late show)
    • Paul Green School of Rock at Rock City Icehouse (early show)
  • Sun. 05/18

    • Trigger Effect (Montreal) at the Broken Neck
    • Meryll, Dignan, All Get Out at Emo's
    • The Steed at the Mohawk
    • Paper Cities, Mr. Gnome at the Beauty Bar
    • Atomic Honky Tonk with Mallory Valentine, Horse Opera, Robert J. Banta at Beerland
    • Sabbath Crow, Shandon Sahm, Chris Toast Trio at Room 710
    • Graham Weber, Ryan Anderson, Gina Chavez at the Hole in the Wall
    • District of Evolution at Headhunters
    • Vast, Litany for the Departed, Starcastic Pheromone at the Red Eyed Fly





  • Mon. 05/19

    • Black Rebel Motorcycle Club, Duke Spirit at Antones
    • The Test Patterns, The Teeners, Black Panda at Emo's
    • Dash Kizer, Basic, We Dream in Daylight, King Air, David Nathan at the Hole in the Wall
    • The Domesticated at the Parlor
    • Rock and Roll Karaoke at Beerland
    • Heart & Soul Sound System at Room 710
    • Manfield, Rosedale at the Red Eyed Fly
  • Tue. 05/20
  • Wed. 05/21

    • Kakistocracy (NC), Capsule (FL), Furnace (NH), Streetcleaner at the Broken Neck
    • Fatback Circus, Killing Industry at Emo's Lounge
    • Nick Kraus and His Austin Torpedoes, Sweet Lee Morrow, Laura Palmer (Dallas) at Chain Drive (504 Willow St., free)
    • El Paso Heist, Dr. Zoom, Wiretree, Liquid Revolution at Room 710
    • Tristero at the Parlor
    • Lonesome Heroes, Leo Rondeau, Friends of Dean Martinez, Mike & The Moonpies at the Hole in the Wall
    • Tighten Up DJs at the Beauty Bar
  • Thu. 05/22

    • As Cities Burn, PM Today, Quiet Company, Artillery, Cobretti, Sometimes In April at Red 7 (inside stage)
    • Seaflea, Exeter, Twinlights at Red 7 (outside stage)
    • Mr. Lewis & the Funeral 5 at Beerland
    • Consider the Source, Betaplayer, Eagle Claw at the Mohawk
    • The Astronaut Suit (CD Release), Deadman, Milton Mapes at the Hole in the Wall
    • The Cocker Spaniels at the Parlor
    • Grinding Wheels, Juls, The Chrome Wheels at Rock City Icehouse
    • Blower, Dartmyth, The Banner Year, Under the Gun at the Red Eyed Fly
  • Fri. 05/23

    • The Clinic, BBQ at Emo's
    • Neva Divona, Ladyhawk at Emo's
    • Greg Ginn & the Texas Corrugators, Jambang at Emo's
    • Mammoth Grinder (tour kickoff), Earth Eater, Vorvadoss at the Broken Neck
    • La Snacks, The Bronze Age at the Mohawk
    • Pretty Boys, The Tie That Binds, LJ All Stars at Red 7
    • By Any Means Necessary, Texas Metal Alliance, The Spectacle, Southern Front at Room 710
    • Lymbyc Systym, This Will Destroy You, Mom at Stubb's
    • Destroid (featuring Haujobb's Daniel Myers) at Elysium
    • The Service Industry, Mockery Birds, Nic Armstrong at the Hole in the Wall
    • Clinton Fearon, The Mau Mau Chaplains at Flamingo Cantina
    • Monuments at the Parlor
    • Grimy Styles at the Parish
    • The Darby Drivers, Mostly Dead, Lavonne, Penni, The Stoics at the Red Eyed Fly
    • Carbide (CD release) at Rock City Icehouse
    • Grub Dog and the Modestos at Trophy's
  • Sat. 05/24

    • Brothers and Sisters (CD release) at the Mohawk
    • The Murder Junkies, The Bulemics, The Ape-Shits, Religious Vomit, Bad Ash at Red 7
    • The Bread, O'Pioneers, Capitalist Kids, The Anchor, The Stones We Throw at Red 7
    • Murder By Death, Dios, Gasoline Heart at Emo's
    • The Black and White Years, Pretty Baby, The Boxing Lesson at Emo's Lounge
    • The Kills, Child Ballads at Antones
    • Reagan Era at the Parlor
    • Lego Wookie, That's Mister to You, Lovetaps, Andrew Crosby at Trophy's
    • Flashback (7pm) at Room 710
    • The Thunderchiefs, Benny Peters at the Hole in the Wall
    • Divide the Day, Deejer (CD release), The Wartime Social, Evoleno, Psychoacoustics at the Red Eyed Fly
    • Adrian & the Sickness, One-Eyed Doll at Rock City Icehouse
  • Sun. 05/25

    • Colour Wheel at the Mohawk
    • Fleas and Lice, Doomsday Hour, I Am Wolf, Capital Scam, Slowly Truth Dies at Red 7
    • Third World at Flamingo Cantina
    • A Memorable Memorial Day with Terroristic, Crapulence, Obnosticon at Room 710 (early show, 5pm)
    • For the Most Part, Southern Hostility, Seconds From Waking, Anchors of Aria, Centopath at the Red Eyed Fly
    • Karaoke Apocalypse at Room 710 (late)
    • Austin Comedy Trainwreck at Beerland





  • Mon. 05/26
  • Tue. 05/27

    • Kill Paradise, Artist vs Poet, The Chain Gang of 1974, Young and Divine at Red 7
    • Chicken Wire Cage Show at Beerland
    • Sons of Oblivion, Fire From the Gods at Room 710
    • Dumb at the Parlor
    • Outlaw Nation at Stubb's
    • The Bread, Clyde & Clem\u2019s Whiskey Business, Roger Wallace at the Hole in the Wall
  • Wed. 05/28
  • Thu. 05/29

    • Shearwater at the Parish
    • Septic Shock, R.T.S., Sinix (Canada) at Red 7
    • Faceless Werewolves, Johnny Gobbs, Love Taps, The Bill Jeffereys at Emo's (inside stage)
    • Headdress, Charlie Potts Magic Windmill Band, Silver Pines, Southern Drama at Emo's Lounge
    • The War Against Sleep at the Mohawk
    • Drawn & Quartered (Seattle), Satan's Host, Sacrolytic, HOD, Pleasant Valley at Room 710
    • Snowden, Living Better Electrically at Stubb's
    • Vows in Ashes, Southern Front at Rock City Icehouse
    • Jordan Tarrant, Johnny Nicholson, Nathan Reich, Taft at the Parlor
  • Fri. 05/30

    • The Black Angels (CD release), Possessed by Paul James at Emo's (outside stage)
    • Margot & the Nuclear So and So's, Matthew and the Arrogant Sea, Peel at Emo's (inside stage)
    • The Black Hollies, The Ugly Beats at Beerland
    • McRad (Philly), Barkhard, Frontside Five (Denver), The Party Downers (Chicago) at the Broken Neck
    • Pack of Wolves at Red 7
    • Lick Lick, Mad Happy (NY/FL), Scott Reynolds & the Steaming Beast at Room 710
    • Ume, Bad Flirt, Prince Klassen at the Beauty Bar
    • Grupo Fantasma (CD release) at the Mohawk
    • Built by Snow, Future Clouds and Radar, Model United Nations, Low Line Caller at the Parish
    • The Archibalds at the Parlor
    • Big Head Todd & the Monsters at Stubb's
    • Sunglasses & Mushrooms, Tri-Opus at the Hole in the Wall
    • New Disaster, Brewtality Inc, Duke, High Watt Crucifixers at the Red Eyed Fly
  • Sat. 05/31

    • Riverboat Gamblers, Hex Dispensers, Mocktigers, The Frantic at Red 7
    • The Strange Boys, Shapes Have Fangs, Hacienda, Follow That Bird! at Beerland
    • Those Peabodys at the Mohawk
    • Centro-matic, South San Gabriel, Sarah Jaffe at the Parish
    • Car Stereo (Wars), Thunderheist at the Beauty Bar
    • The Sweethearts, De Los Muertos, Pinata Protest at Stubb's
    • Amplified Heat, Muchos Backflips, Crown Dregs at Emo's (inside stage)
    • Deguello, The Lifters, Blower, Flashback (7pm) at Room 710
    • Dangerous Toys at the Red Eyed Fly
    • First Curse at the Parlor
    • Prayer for Animals, Snafu Kitties, Bombs Away, Base at Trophy's
    • Blueprint Rebellion, Twinlights, Bad Day Motorcade, Daylight Titans at Trophy's
    • Total Faggots, Ding Dong, Death Hell Battle Tank, Canyon of the Skull at the Hole in the Wall
    • Stage of Existence, Spacewood, Drought at Rock City Icehouse
  • Sun. 06/01

    • Local H, Lions, Blind Pets at Emo's
    • He Is Legend, Envy of the Coast, Secret Lives of the Freemasons, Inhale Exhale at Emo's (outside stage)
    • Steve Miller Band, Joe Cocker at the Backyard
    • Dresden Dolls, Smoosh at Stubb's





  • Mon. 06/02

    • X, Detroit Cobras at La Zona Rosa
    • The Bellrays, Architects, DJ Ray Ray at the Mohawk
    • Boss Martians at Emo's
    • Catherine, Destroy the Runner, Memphis May Fire, Hope Dies Last, The Messenger at Red 7
    • Heart & Soul Sound System at Room 710
  • Tue. 06/03

    • Swervedriver at Emo's
    • Storm the Bastille, Barkus Sly and the Golden Egg, Earth Eater at Red 7
    • Matt Costa, The Delta Spirit at the Parish
  • Wed. 06/04
  • Thu. 06/05

    • French Kicks, Frightened Rabbit at the Mohawk
    • The traditional Fools, Harlem at Beerland
    • Elvis, My Milky Way Arms, Coma in Algiers, Stove Blow, The Wiggins at Emo's
    • Weirdo, Bombs Away at the Red Eyed Fly
  • Fri. 06/06

    • The Ocean, Sea of Thousand, The Destro, Lair of the Minatour, The Dead See at Red 7 (inside stage)
    • The Restarts (England), Complete Control, Mouth Sewn Shut, Spittin' Bullets at Red 7 (outside stage)
    • Ladytron, Datarock at Stubb's
    • Helio Sequence, San Saba County at the Mohawk
    • The Guilty Hearts, Hex Dispensers, John Schooley and his One Man Band at Beerland
    • Cowboy Junkies at One World Theater (7701 Bee Caves Rd.)
    • James D. Stark at Elysium
    • Manifesto at Trophy's
    • Broken Teeth, Ya Yo at the Red Eyed Fly
  • Sat. 06/07

    • Against Empire (LA), Unit 21, Dissent, Doom Siren at the Broken Neck
    • Diagonals, She Sir, Follow That Bird!, Many Birthdays at Emo's Lounge
    • Singer at Emo's (inside stage)
    • The Party at the Mohawk
    • Nightmare of You, The Graduate, Paper Rival, Edison Glass at Stubb's
    • Flametrick Subs, Irish Brothers at Beerland
    • Hug, Death Hell Battle Tank, The Rape Ape at Room 710
    • My Education, Broken Letters (Birmingham, AL) at Trophy's
    • Dynamite Boy at the Red Eyed Fly
    • Cowboy Junkies at One World Theater (7701 Bee Caves Rd.)
    • Ember, Tungsten Coil, Slickfist, Trains to Holland at Rock City Icehouse
  • Sun. 06/08

    • The Cure, 65DaysofStatic at the Austin Music Hall
    • 65DaysofStatic, Cry Blood Apache at Emo's
    • KAOS benefit with Vermefug (NYC) at the Broken Neck
    • Smokin' Toads, Bombs Away Baby, The Whoremoans at Room 710
    • Austrlian Cattle Gods Records Night at Beerland





  • Mon. 06/09

    • Dilated Peoples, The Alchemist, Aceyalone, 88-Keys at Emo's
    • Heart & Soul Sound System at Room 710
  • Tue. 06/10

    • Belaire, The Carrots, New Bloods, Hornet Leg at Emo's
    • Maria Taylor (of Azure Ray), Jonathan Rice, Nik Frietas at Emo's
    • Teenage Cool Kids, Stymie at Beerland
    • The Joy Bus at Room 710
  • Wed. 06/11
  • Thu. 06/12
  • Fri. 06/13
  • Sat. 06/14

    • High Tension Wires, World Burns to Death at Emo's (inside stage)
    • Foot Patrol, Radarcave (ex-Crust, Miracle Room) at Emo's Lounge
    • Howlin' Wolf's Birthday with Bigfoot Chester, The Crack Pipes, John Schooley and his One Man Band at Beerland
    • Busdriver at the Mohawk
    • Pong at Room 710
    • The JonBenet, A.N.S., Seasick, Exit the King, Set Aflame, Mammoth Grinder, Capital Scam, Zhenia Golov at Red 7 (late show)
    • Furthest From the Star, Oh No Not Stereo, Everyday Tragedy at Red 7 (early show, 5pm)
    • 2 Hoots and a Holler at Trophy's
    • Peyton Gin at the Red Eyed Fly
    • 86 the Sun (CD release) at Rock City Icehouse
  • Sun. 06/15

    • Skarp (Seattle), Faithhealer, Naw Dude at the Broken Neck
    • The Strange Boys, The Coathangers at Emo's
    • Extra Golden at Club Deville
    • Atomic Honky Tonk Nite with Mallory Valentine, Horse Opera, Robert Banta at Beerland





  • Mon. 06/16

    • Dysrhythmia, Consider The Source, Broadcast Sea, Baron Grod, Indisgust at Red 7
    • Rilo Kiley, Thao with the Get Down Stay Down, Benji Hughes at Stubb's
    • Black Skies (NC) at Trophy's
    • Heart & Soul Sound System at Room 710
  • Tue. 06/17

    • Chubby Behemoth, Mutating Meltdown, Pataphysics at Beerland
    • Hollywood Blues, The Monocles, The Uptown Bums at Room 710
    • Aimee Mann, David Ford at La Zona Rosa
  • Wed. 06/18

    • Eef Barzelay (Clem Snide) at the Mohawk
    • Awesome Cool Dudes at Room 710
  • Thu. 06/19

    • Dosh, Anathallo at Emo's Lounge
    • The Box Elders at Beerland
    • World Burns to Death, HOD at Room 710
    • Brody's Militia, Pretty Little Flower, Streetcleaner at Red 7
    • Buzzkillers, Under The Gun, Expiration Unknown, Peaceable Jones at Red 7
    • Punch (CA) at the Broken Neck
  • Fri. 06/20

    • Dissent (Houston), Humanicide (Houston) at the Broken Neck
    • Times New Viking, Hacienda, The Harlequins at Emo's
    • Faun Fables, The Invincible Czars, Death is Not a Joyride at the Mohawk
    • Pocket FishRmen, Insect Sex Act, Lick Lick, Power Squid, Downtown Brown (Detroit) at Room 710
    • Acacia Strain, All Shall Perish, Eternal Lord, Since The Flood at Red 7 (early show, 5pm)
    • Robert Earl Keen (outdoors), Mice and Rifles, The Georgian Company (indoors afterwards) at Stubb's
  • Sat. 06/21

    • Grand Archives, Sera Cahoone at Stubb's
    • Red Dons (members of Observers/Clorox Girls), Psychedelic Horseshit, The Estranged (Portland, members of Warcry, Hellshock, From Ashes Rise), Hex Dispensers, Fabulous Diamonds (Australia), Deskonocidos at Emo's
    • Fleshtones, Ugly Beats at Beerland
    • Devon Williams, Cryptacize, Jason Chronis (of Voxtrot) at the Mohawk
    • Rockland Eagles (CD release) at Red 7
    • Highwatt Crucifixers, Black Gasoline (Wichita, KS) at Trophy's
    • Grady at the Red Eyed Fly
    • Butcher White, Cantina Flys at Rock City Icehouse
  • Sun. 06/22

    • Ceremony, Life Long Tragedy, Sabertooth Zombie, Lie and Wait at Emo's





  • Mon. 06/23

    • Islands, Crayonsmith at Emo's
    • My Education, Paper Airplanes, Many Birthdays at the Mohawk
    • Heart & Soul Sound System at Room 710
  • Tue. 06/24
  • Wed. 06/25
  • Thu. 06/26

    • My Education (CD release) at Emo's
  • Fri. 06/27

    • Golden Hornet Project at Beerland
    • Fuck Yeah Tour with Matt & Kim, Deathset, Plastic Little at the Mohawk
    • Blunt Force Trauma, Head On Collision (St. Louis), Blood of Patriots, Condemned Unit at Room 710
    • This Time Next Year, The Years Gone By at Red 7 (early show, 5pm)
  • Sat. 06/28

    • The Modey Lemon, The Strange Attractors, Manikin, Black Panda at Emo's
    • Boris, Torche, Wolves in the Throne Room at the Mohawk
    • Foot Patrol, The Jazzus Lizard at the Tiniest Bar in Texas (817 W. 5th St., 9pm)
    • The Action Is at Trophy's
  • Sun. 06/29

    • El Ten Eleven (Los Angeles), Wiretree at Room 710
    • Scorpio Rising (CD release) at Trophy's





  • Mon. 06/30
  • Tue. 7/1

    • No Age, Abe Vigoda, Infinite Body, The Strange Boys at Emo's
  • Wed. 7/2

    • Alan Bishop and Richard Bishop present The Brothers Unconnected at Emo's (7pm)
    • Fleet Foxes at the Mohawk
  • Thu. 7/3

    • Deadbird, Scavenger (ex-Bowel, Pride Kills), Mammoth Grinder, Faithealer at Red 7
  • Fri. 7/4

    • The Bronx at Emo's
    • Jaks Reunion: Bark Hard, Roger's Porn Collection at Room 710
    • Set Your Goals, Destroy Everything at Red 7 (inside stage)
    • The Casualties, Time Again, The Briggs, Deathbed Repentance at Red 7 (outside stage)
    • The Aggrolites at Flamingo Cantina
  • Sat. 7/5

    • RTX, Imaad Wasif and Two Part Beast at Emo's
    • Megazilla, Burn the Witness at Room 710
  • Sun. 7/6

    • Ulrich Schnauss, Experimental Aircraft, Soundpool, Le Ren, A Shoreline Dream at the Parish
    • King Kahn & the Shrines, Jacuzzi Boys at the Mohawk
    • Dethklok, Chimaira, Soilent Green at La Zona Rosa





  • Mon. 7/7

  • Tue. 7/8
  • Wed. 7/9

    • Deceased (Relapse), Condemned Unit, Vows In Ashes at Room 710
    • Wait in Vain at Red 7
  • Thu. 7/10

    • Flametrick Subs, High Rollers (AZ) at Emo's Lounge
    • Mr. Lewis & the Funeral Five, Sanfu Kitties, Mistress Stephanie and her Melodic Cat at Emo's (inside stage)
    • Killin' It (NJ) at the Broken Neck
    • Harry and the Potters, MathTheBand, Uncle Monster at the Mohawk
  • Fri. 7/11

    • Peter Murphy at Emo's (outside stage)
    • Fuckemos at Emo's (inside stage)
    • All Hail at the Mohawk
  • Sat. 7/12

    • Bob Log III, Scott Biram, Possessed by Paul James at Emo's (outside stage)
    • Flying Eyes, The Last Gasp at Trophy's
  • Sun. 7/13






  • Mon. 7/14

    • Calamity Magnet, Built by Snow, Hollywood Gossip, Household Names at Emo's
  • Tue. 7/15

  • Wed. 7/16

  • Thu. 7/17

    • Under the Gun, Benny vs. The Beast, Indofin, The Guilty Parties (CA) at Red 7
  • Fri. 7/18

    • RX Bandits, Portugal the Man, Facing New York at Emo's
  • Sat. 7/19

    • Set Aflame, FFTG, The Requested, Final Stretch, The Cabaret, Capitals at Red 7 (early show, 5pm)
  • Sun. 7/20






  • Mon. 7/21

  • Tue. 7/22

  • Wed. 7/23

    • Canadian Rifle, Solid Decline (Germany), Sacred Shock at Emo's
  • Thu. 7/24

  • Fri. 7/25
  • Sat. 7/26

  • Sun. 7/27






  • Mon. 7/28

    • Life and Times, The Boxing Lesson at Emo's
  • Tue. 7/29

  • Wed. 7/30

  • Thu. 7/31

  • Fri. 8/1

  • Sat. 8/2

    • Despise You, Pretty Little Flower, Kill the Client, Naw Dude at Emo's
    • 311, Snoop Dogg, Fiction Plane at the Backyard
  • Sun. 8/3

    • 311, Snoop Dogg, Fiction Plane at the Backyard





  • Mon. 8/4

  • Tue. 8/5

  • Wed. 8/6

  • Thu. 8/7

  • Fri. 8/8

  • Sat. 8/9

  • Sun. 8/10






  • Mon. 8/11

  • Tue. 8/12

  • Wed. 8/13
  • Thu. 8/14

  • Fri. 8/15

  • Sat. 8/16

  • Sun. 8/17






  • Mon. 8/18

  • Tue. 8/19

  • Wed. 8/20

  • Thu. 8/21

  • Fri. 8/22

  • Sat. 8/23

  • Sun. 8/24






  • Mon. 8/25

  • Tue. 8/26

  • Wed. 8/27

  • Thu. 8/28

  • Fri. 8/29

    • Wild Weekend Power Pop Festival with Paul Collins' Beat, Pointed Sticks, Nikki Corvette, Clorox Girls, Black & Whites, Electric Shadows, Power Chords, Grand Champeen, Prima Donna, The Red Hearts, The Pleasure Kills at Emo's
  • Sat. 8/30

    • Wild Weekend Power Pop Festival with The Boys, 20/20, Boss Martians, Tranzmitors, Cute Lepers, Gentleman Jesse and his Men, Baby Shakes, Poor People, Luxury Sweets, Avenue Rose, Greatest Hits at Emo's
  • Sun. 8/31






  • Mon. 9/1

  • Tue. 9/2

  • Wed. 9/3

  • Thu. 9/4

  • Fri. 9/5
  • Sat. 9/6

    • Lions, Strange Attractors, Primitive Fireworks at Emo's
  • Sun. 9/7






  • Mon. 9/8

  • Tue. 9/9

  • Wed. 9/10

  • Thu. 9/11

  • Fri. 9/12

  • Sat. 9/13

  • Sun. 9/14






  • Mon. 9/15

  • Tue. 9/16

  • Wed. 9/17

  • Thu. 9/18

  • Fri. 9/19

  • Sat. 9/20

    • The Templars, Deskonocidos at Emo's
  • Sun. 9/21






  • Mon. 9/22

  • Tue. 9/23

  • Wed. 9/24

  • Thu. 9/25

  • Fri. 9/26

    • D.S.B. (Japan), World Burns to Death, Scared Shock at Red 7
  • Sat. 9/27

  • Sun. 9/28






  • Mon. 9/29

  • Tue. 09/30

  • Wed. 10/1

  • Thu. 10/2

  • Fri. 10/3

  • Sat. 10/4

  • Sun. 10/5






  • Mon. 10/6

  • Tue. 10/7

  • Wed. 10/8

  • Thu. 10/9

  • Fri. 10/10

  • Sat. 10/11
  • Sun. 10/12






  • Mon. 10/13

  • Tue. 10/14

  • Wed. 10/15

  • Thu. 10/16

  • Fri. 10/17
  • Sat. 10/18

  • Sun. 10/19